Ustájení koní

    Nabízíme celoroční, sezónní či víkendové ustájení koní v krásné krajině na rozlehlých a bohatě členěných pastvinách, které jsou situované v klidném a nerušeném prostředí za vesnicí. My však máme koníky neustále pod dohledem a zajišťujeme špičkovou péči s kvalitním krmením. Hospodaříme cca na 20 hektarech. V okolí jsou výborné terény - louky, lesy, lesní a polní cesty, možnost plavení v místní řece. Připravují se zde hypostezky, které naváží na již vytvořenou síť.

     Přes zimu jsou koně ustájeni v čistých prostorných boxech (4 x 5m, stěny jsou omyvatelné), které jsou nastlané pilinami a slámou. V každém boxu je velká napaječka a držák na sůl. V příznivém počasí tráví koně většinu dne ve výběhu.

Krmení:
        2x denně kvalitním senem
        jádro a ostatní přilepšení dle přání majitele
Mistování:
        1x denně

     Přes léto preferujeme ustájení na rozlehlých a bohatě členěných pastvinách v duchu přirozeného chovu koní. Váš kůň má úplnou svobodu volby, jak naloží se svým volným časem (pást se, pobíhat po louce, odpočívat, stát, ležet, válet se v prachu, ráchat se v potoce, škádlit ostatní……). Koně mají stálý přístup k vodě (chodí přes potok). Pastviny jsou ohraženy většinou elektrickým ohradníkem, někde je pevná ohrada. Koně mají k dispozici venkovní přístřešky nastlané slámou, které dle libosti využívají během dne jako úkryt před horkem, hmyzem a nepřízní počasí. Výběhy a přístřešky jsou samozřejmě udržovány v čistotě. V případě nemoci či zranění box k dispozici.
    U stájí je úvaziště a sedlovna. Pro výcvik trénink či hrátky s koněm je k dispozici kruhová jízdárna, travnatá jízdárna, skokový materiál, kavalety, barely, kužely….

Doplňkové služby:

        - Kovář (Kubias)
        - Kopytář- bezpodková úprava kopyt
        - Veterinář (Biskup)
        - Trenér - obsedání koní,výcvik koní a jezdců

Cena za box:

        - 3 500 Kč / kůň a měsíc

Cena za volné ustájení:

        - 2 500 Kč / kůň a měsíc
        - kůň je celoročně ustájen venku na pastvině s přístřeškem

Cena za pastevní odchov hříbat:

        - 1 500 Kč / hříbě do 1 roku za měsíc
        - 1 800 Kč / hříbě do 2 let za měsíc
        - 2 100 Kč / hříbě do 3 let za měsíc


Cena za krátkodobé ustájení:


        - 150 Kč / kůň a den

Cena zahrnuje :

        - krmení 2x denně (seno nebo tráva)
        - podestýlka (piliny, hobliny, sláma)
        - odčervení pastou 3x ročně
        - využívání jízdáren a jejich vybavení
        - vyvedení a zavedení koně do výběhu

     V případě, že máte domů dál nebo si jen chcete prodloužit dobu strávenou v blízkosti svého koně můžete u nás také přespat- viz ubytování
        

Naším cílem je zajistit spokojenost klientů a především jejich koní !!!